Gradient Shape Logo Element

Kalemzáde

CengizYardım

Hakkımda

Kalemzade Cengiz Yardım

1969 İstanbul Zeynep Kâmil (Üsküdar) doğumluyum. Aslen Trabzon’un Akçaabat ilçesinin Vazıl (güncel adıyla Yeşiltepe) köyündenim. Ama doğma büyüme İstanbul (Anadolu Yakası) Maltepe’liyim. 1983 yılında girdiğim ve hazırlık sınıfı dâhil dört yıl öğrenim gördüğüm Kuleli Askeri Lisesi’nden (İstanbul Çengelköy) 1987 yılında mezun olarak Kara Harp Okulu’na (Ankara) başladım. 1991 yılında Teğmen rütbesiyle mezun oldum. Yüksek lisansımı ise 2008 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Ekonometri alanında yaptım. Ancak bu alana yönelmekten vazgeçtim. 23 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetlerinde birçok kademede komutanlık ve karargâh görevleri yaptım. Eylül 2014 tarihi itibarı ile, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Albay rütbesinden, kendi isteğimle emekli oldum. Evli ve iki çocuk babasıyım.


2010 yılında blog yazıları yazmaya başladım. Kalemzade” mahlası blog döneminde kullanmaya başladığım bir takma isimdi. Ancak bu isim kendi adımın da önüne geçince yayınladığım kitaplarda da üzerime yapışan bu takma ismi mahlas olarak kullanmaya devam ettim.


Basılı olarak yayınlanmış (4'ü roman formatında) 5 kitabımın yanında blog ve sosyal medya yazılarımı 21 adet e-kitapta toplayarak bu sitede paylaştım.

Basılı olarak yayınladığım kitaplarım aşağıdaki gibidir.


2015 Bize Yalan Söylediler

2016 Venya (Bize Yalan SÖylediler 1.Kitap)

2017 Dünya (Bize Yalan Söylediler 2.Kitap)

(Venya ve Dünya isimli kitaplar Bize Yalan Söylediler isimli ilk romanımın bölünmüş ve küçük kurgu değişiklikleri ile yeniden basılmış biçimleridir.)


2018 Yağmurun İzdüşümü

(Teolojik bakışımı en iyi biçimde ortaya koyan, öykülerle süslenmiş deneme yazılarımdan oluşmaktadır)


2019 Tanrı’nın Oku

(İzdüşümsel bir Maya kurgusu olan tarihi bir romandır. Maya Uygarlığının yıkılış dönemlerine tekabül eder.)

2024 PESA

“Paralel Evrenler Sınama Ağı Düşünce Deneyi”

(İzdüşümsel bir çoklu evren kurgusu olan bilim kurgu romanıdır. 2024 yılı içinde yayınlanması planlanmıştır)

Home Page Icon